VyKing Trail 1/2 Marathon od Andrey

Přečtěte si, jak si sobotní půlmaraton užila Andrea s Magdou aneb ve dvou se to lépe táhne...díky za článek

Fotky k článku zde

Letos mám za sebou odběháno sérii Runczechů, Runtourů, Night runů apod. , ale i sérii Běhej lesy a další jiné závůdky..prostě každých 14 dní mám volno o víkendu a náležitě je běžecky zaplňuji a jak se podzim prohlubuje, tak závodů ubývá  (nebo jsou hodně daleko) a tak hledám v termínovce a v termínu kdy mám pracovní volno na mě svítí Vyking… tyjo , zní to zajímavě, koukám na stránky… mají tam i trail, tak je to jasné, volím půlmaratón… ještě mrknout na propozice, které mi ještě víc učarují a je to jasné.. Počkat, Magda říkala, když něco najdu, tak jí mám zkusit dát vědět , třeba se trefím na její volno… posílám odkaz..

Za  dva dny telefon, že prý to je super a že asi pojedeme, vezmeme všechny děti  a tak se začínám těšit.. a začíná i hlodat , orientační závod, já??? Která se všude ztratím, no aspoň na to budeme dvě..

V pátek poslední volání, sraz v Poličce na OMV a frčíme směr Svratouch a hrádeček Karlštejn.. počasí přeje, sluníčko.. paráda… jen kdyby bylo trošku víc stupňů.. v 8 hod. ale slyšíme zprávy.. to je šílené, co se stalo v Paříži… dojeli jsme na místo určení.. jdeme se registrovat.. pána u mapy se ptáme , jestli potřebujeme buzolu? No nejdříve se na nás nechápavě podívá, pak už i chápavě a ujišťuje , že snad neee… Super.. vyfasovali jsme mapu a jdeme se zahřívat.. děti znuděně postávají okolo nás a vůbec nesdílí naše nadšení..a nasedají znuděně do aut..prý škoda, že naše auto nemá nějaký hotspot..

Dvacet minut do startu.. svlékám se do závodního a natahuju zimní bundu, ještě že mě něco osvítilo , nebo to spíš byli fotky z minulých let ze závodu.. vypakujeme děti z aut,ať aspoň na startu s námi jsou… následuje rozprava K1,K7 atd.. moc tomu nerozumím a najednou připravte se … start !!!

A jedeme… s našimi ambicemi se necháme předběhnout rychlíky a běžíme opravdickou kochačku… nádhera.. žádný asfalt,jen  lesy , kameny ,skály, lupení… zeleno, sluníčko… po modré na pohodu… na prvním rozcestníku foto a dále po modré… trošičku zmatkujeme ale opět se objevila modrá… super.. přeběhneme asfaltku a do kopce… uffff…. Po modré… trošičku se zakecáváme a ejhle, kde je modrá.. počkej bude tamhlé…. Není… ještě kousek půjdu.. hůlákám.,. tady je modrá šipka na kameni, jsme správně… a Magda říká že ne , že jsme na žluté… co teď… Jůůů támhle je skupinka důchodců, prý jestli jsme  se našli nebo ztratili .. haha… nevíte náhodou , kde je občerstvovačka Devět skal ?? jasně .. .tady kousek nahorů… tak jo.. asi po pěti minutách se mě Magda ptá, myslíš, že jdeme správně, ale to už vidíme občerstvovačku a procvakáváme vysněný druhý kontrolní bod..

Na občerstvovačce je všechno , na to pomyslíte, a mě zrovna bodl výborný teplý čajík.. tak trošku vydechnout, no mezitím nás předběhli už první maratonci, a ještě stihli zahulákat ať makáme …. Takže po teplém čajíku vybíháme dál… už je cítit trošku únava, ale pořád to předčí nádherná příroda… nějak se posouváme a hurá, máme poslední kontrolní bod… a za náma kopce .. ach jo… Magdi , já už nemůžu… ale můžeš, makej…tak jo…

Máme před sebou posledních pár kilometrů… vbíháme do Svratky, kde nás předbíhají zase maratonci , ale moje nožky už melou z posledního.. ta Svratka je nic moc, po tom kochání v lesech, ale aspoň vidím naše nové Qanto, jé ještě mají otevřeno… a také vidím kopec před sebou.. Magda na mě huláká ať pohnu, že to máme poslední dva kiláky… nejdelší kiláky na světě… funím jak tank… probíháme golfovým hřištěm, všichni koukají ale ani jeden nepípne, nezafandí.. no jo, asi se pekelně soustředí jako já na ten náš poslední kilometr…funím, funím,mozek už nefunguje… nevnímám.. slyším povědomé hlasy… no kde se flákáte mami, tři hodiny , jo… no to ses moc nepředvedla… vždyť půlmaratóny běháš za dvě tak co se dneska flákáš.. super vzpruha… posledních sto metrů si asi vůbec nepamatuju.. ale probíhám mým vítězným obloukem, paní zapisuje číslo a čas …

Neuvěřitelný pocit a do toho se zatahuje a začíná chumelit J

Magdi , bolejí mě nohy jako prase… mě také… ale je to taková ta hezká bolest… každá se vydáváme domů s nezapomenutelnými zážitky..

Druhý den posílám Magdě SMS: bolí mě všechno jako prase, ale co kdybychom zkusili i ty kola, když už máme nějaké bodíky ?? :-D

Chci poděkovat za neuvěřitelný zážitek, super závod, občerstvení, organizaci  a prostě za vše..

Takže příští rok zase nashledanou !!! 

Andrea Kolomá Quanto Energo team

                  

!ZMĚNA!VyKing Silniční

29.06.2019

Cyklovyjížďka po stopách závodu VyKing. Trať 100 nebo 50 km. start v 10:00 z Parkoviště Mars Svratka a.s. Prezence tamtéž. Trať nebude značena

KONTAKT

 Honza Císař 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

602 503 599

                  

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain